Ingredienten

350 gr basmatirijst
2 uien
1 rode paprika
1 groene paprika
2 el olijfolie
250 gr hamblokjes
2 eieren
1 groot blik ananasstukjes
3 el sojasaus
½ tl knoflookpoeder
¼ tl gemberpoeder
1 el limoensap
Op veel plaatsen in Amerika eten ze graag gebakken rijst als bijgerecht. Hawaiianen houden van ham, en eten veel ananas. Dus het is niet gek dat ze op deze eilandengroep hun gebakken rijst met deze ingrediënten maken.

Bereiden

1.Kook de rijst volgens de aanwijzingen op de verpakking en laat het afkoelen.
2.Snipper de uien en snij de paprika’s in blokjes. Verwarm de olie in een hapjespan en fruit hierin de ui ongeveer 5 minuten, bak vervolgens de paprika en de hamblokjes ook een paar minuten mee.
3.Voeg de eieren toe aan de pan en roerbak tot het gaar is.
4.Laat de ananas uitlekken, vang het sap op. Roer de ananasstukjes en de rijst door de pan. Roer op hoog vuur een paar hoog vuur om de rijst te verwarmen.
5.Roer in een kom 3 eetlepels ananassap, de sojasaus, knoflookpoeder, gemberpoeder en limoensap door elkaar. Giet dit in de pan bij de rijst en schep om.

Laat een reactie achter

Je email adres wordt niet geplaatst